20% על כל הדגמים | משלוחים חינם ברכישה מעל ₪199

בלוג

נייר מחקר Conenllo White Paper

נייר מחקר, רוברט מ. קוננלו, 3.6.2018
המטרה:
הבנת ההתאוששות, וכיצד ההקלה על ההליכה יכולה להפחית את העומס, ולהאיץ את תהליך ההתאוששות.
אתלטים מנוסים למדו בשיטת הניסוי והטעייה את חשיבותה של ההתאוששות. אלו שבוחנים את הגבולות של הגוף, ואכפת להם יותר מריצה יומיומית מאשר עקביות בריצה, מועדים לפציעות. המפתח להגעה ליעדים שלך הוא ע"י הקשבה לגוף שלך, והבנה מתי זה בסדר ללחוץ ומתי צריך להוריד את הרגל מהגז. אז מהי בעצם התאוששות? התאוששות מוחלטת אומרת לעצור את כל הפעולות הספורטיביות, ואולי להרים את הרגליים מעל לגובה הלב. זה נחמד אך לא פרקטי, בעיקר לאלו מאיתנו המשתמשים בריצה כאמצעי בריחה מהתוהו ובוהו שמסביב. אני מעדיף להשתמש במונח "התאוששות דינמית". זה מאפשר לספורטאי לשחק תפקיד אקטיבי. למשל לקחת הליכה ארוכה או רכיבה בימים שבהם לא מתאמנים בעצימות. עיסוי עצמי, אמבטיות קרח, שינה טובה, תזונה ושתייה נכונות - כל אלה משחקים תפקיד חשוב בהתאוששות גם כן. לרובנו אין מספיק שעות פנויות בלו"ז על מנת לבצע את כל הפעולות האלה. לאלו מאיתנו היוצאים לריצה ארוכה, אך להם גם התחייבויות לעבודה או למשפחה, יש צורך בדבר כזה הנקרא "נעל התאוששות". למען האמת, כששמעתי את המושג הזה בפעם הראשונה, הייתי די סקפטי. חשבתי שזה מושג שנהגה ע"י צוות פעיל של משרד פרסום, במטרה למכור איזשהו מוצר. וכאן נכנסה לתמונה נעל OOFOS. הנעל הזאת טוענת שהיא מאיצה את ההתאוששת של הגוף ע"י הקלת הלחץ על הגוף. הטענה הבסיסית שלה היא שטכנולוגיית השיכוך הייחודית שלה סופגת 37% יותר זעזוע יחסית לטכנולוגיות המסורתיות. בהיותי בעל רקע מדעי, אני מאמין גדול ברפואה מבוססת הוכחות. בתור יועץ רפואי ל-OOFOS, אני יכול לדווח על ההשפעה המעשית שיש לנעליים על המטופלים. אך הנתונים המדעים היו צריכים להיות מנותחים ע"י מומחה לביומכניקה, ללא הטייה ובעל ניסיון רב בנעלי ספורט. ג'יי דיצ'ארי, מנהל מעבדת השיקום בעיר בנד שבאורגון, היה המועמד המושלם לתפקיד. ג'יי מסוגל לשלב את את תחומי הטיפול הרפואי וההנדסה, על מנת להבין את הסיבות המביאות לפציעות אצל ספורטאים.
המחקר:
מטרת המחקר הייתה שימוש בניתוח ביומכני, על מנת להבין אם לגוף קל יותר ללכת עם נעלי OOFOS, ובפרט דגם ה-OOriginal. בכניסה למחקר, היו לנו נתונים אמפירים רבים המראים שאנשים מרגישים טוב יותר עם OOFOS. מה שלמדנו מניתוח הנתונים הראה פריצת דרך! שלושה סנדלים פופולריים, ועוד כפכף OOriginal המיוצר בטכנולוגיית EVA המסורתית, הושוו לכפכף OOriginal המיוצר בטכנולוגיות OOfoam. כל הנבדקים נבחרו באקראי, ומכון SPEED באוניברסיטת וירג'יניה, בעלת השם העולמי בתחום, השתמש בשיטות איסוף נתונים מדעיות לצורך העניין.
קינמטיקה היא מדע התנועה. בכל הקשור לתנועה אנושית, היא מתייחסת למחקר של תנוחות, זוויות, מהירויות ותאוצות של אברי גוף ומפרקים שונים במהלך התנועה. מה שהמחקר הראה היה שהחומרים שהרכיבו את המוצרים השונים הראו שונות גם בתחום הקינמטי. אין שום דרך לומר שאדם בעל אחוז אחד פחות של דורסיפלקציה (כיפוף הגפה לאחור) יתאושש מהר יותר בהשוואה לרעהו. כעיקרון, כל הנתונים שנאספו היו נופלים בתחום הנורמה של צורת ההליכה. כשנכנסנו עמוק יותר לדרישות המכניות של הגוף, התחלנו להבחין בשינויים בכוחות ובמומנטים, שהיתרגמו לדרישות פונקציונליות. מדד ה-GRF (כח התגובה של הקרקע) מאפשר לנו לכמת את הדרישות האלה.
בזמן הליכה, אנו נדרשים להרים את הגוף שלנו קדימה תחת שליטה. במהלך הליכה טיפוסית, שיא הזעזוע הוא הרב ביותר על העקב, בגלל שלהולך יש לפחות רגל אחת על הקרקע. שאלת המחקר הייתה - האם כפכפי OOFOS מפחיתים את העומס? התשובה לשאלה זו הייתה מעניינת: כשהשווינו את כפכפי OOriginal בעלי טכנולוגיית EVA המסורתית לאלו בעלי טכנולוגיית OOfoam החדשה, ראינו שלכפכף המסורתי היה קצב עומס גבוה ב-88%. זה הראה שלטכנולוגיית OOfoam היה יתרון בכל הקשור לדרך ההליכה בגאומטריית נעל זהה, מה שאומר שלא רק הגאומטריה משפיעה! ממצא חשוב אחר הראה שקצב העומס הוא לא הנתון החשוב היחיד. לשניים מהמוצרים האחרים היה קצב עומס נמוך יותר, אבל הרכות שלהם הביאה לחוסר יציבות רב בצורת ההליכה. המסקנה הייתה שלמרות היכולת הגבוהה של OOFOS לספוג זעזועים, זהו לא הפרמטר היחיד של הנעל הזאת ההופך אותה לייחודית.
כח הוא מדד של תנועה. מדד הכח המפרקי בהליכה מבטא את כמות הכח הנדרשת על מנת להניע את הגוף שלנו מעל הקרקע. המחקר מראה שעיקר הכח הנדרש על מנת להרים את גופנו מהקרקע מתקבל מאגירה ושחרור של אנרגיה במפרק הקרסול. כפכף OOFOS OOriginal הראה שנדרשת הרבה פחות אגירת אנרגיה, אך חשוב יותר, הרבה פחות שחרור אנרגיה דרך הקרסוליים. זה מיתרגם בפשטות לכך שנדרש הרבה פחות מאמץ עבור הליכה בכפכפי OOFOS OOriginal בעלי טכנולוגיית OOfoam! החומר המאפשר ריכוך אדפטיבי הוא בעיניי "הגביע הקדוש". מוצר, המאפשר הקלה בזמן ההליכה כאשר עייפים, בהחלט יוביל להתאוששות דינמית מהירה יותר. מכניקת הדחיפה בהליכה עם OOFOS OOrignal דרך הקרסוליים והברכיים היא קלה יותר, בהשוואה לנעליים האחרות שנבדקו במחקר הזה. העובדה שהם דורשים פחות כח שרירים דרך המפרקים האלה יכולה להסביר מדוע אנשים הסובלים מפציעות קלות הנובעות מעומס יתר ירגישו טוב יותר עם הכפכפים האלה.
התוצאות:
הנתונים שהושגו במחקר זה מאששים בבירור את החוויות האמפיריות שהתקבלו מהשימוש בכפכפים. בנוסף, זה מאד מעודד שיש כעת הוכחות המגובות במחקר מדעי ש-OOFOS OOriginal עם OOfoam מהווים כפכפי התאוששות אמיתיים. תוצאות אלה, המעידות על העתיד של OOFOS ושל טכנולוגיית OOfoam, מסעירות בהחלט. באמצעות מדע הבנו הרבה יותר ממה שקיווינו: OOFOS עם טכנולוגיית OOfoam החלו לענות כיצד הקלה על הליכה יכולה להפחית את העומס על הגוף ולסייע בהתאוששות. כפכפי OOFOS מציעים "התאוששות דינמית" לגוף, וגורמים לכם להרגיש טוב הרבה יותר.

ניוזלטר 

הצטרפו לרשימת התפוצה שלנו ותקבלו עדכונים ומבצעים ישירות למייל